Home > Rajd turystyczno-nawigacyjny
Chcesz wziąć udział w pasjonującym rajdzie turystyczno-nawigacyjnym? Pozwól nam zorganizować imprezę motoryzacyjną na terenie dowolnego regionu Polski!
Rajd turystyczno nawigacyjny jako event dla firmy to fantastyczne narzędzie team buildingowe w firmie oraz świetne urozmaicenie konferencji czy integracji, gdzie spa, degustacja win czy paintball już wszyscy znają.
Można zorganizować go w dowolnym miejscu w Polsce nawiązując do dowolnej tematyki, jaką daje okolica hotelu, firmy bądź miejsca konferencji. Tematyką może być historia regionu, główne atrakcje turystyczne, historia związaną z daną branżą w której działa firma lub elementy związane z bezpieczeństwem na drogach bądź aktywna rywalizacja na czas. Daje to ogrom możliwości i dopasowanie do potrzeb klienta niezależnie od miejsca rozgrywania firmowego wydarzenia.
Rajdy turystyczno nawigacyjne, mimo swojej nazwy, absolutnie nie mają nic wspólnego z dynamiczną jazdą autem, co często jest mylnie odbierane. Uczestnicy mają do pokonania krajobrazową trasę samochodową (choć może to też być trasa przygotowana np. dla rowerów lub quadów) – od 2 do 5 godzin – tu jest duża elastyczność. Czas pokonania trasy jest tak obliczony, aby absolutnie nie było potrzeby przekraczać przepisy ruchu drogowego. Często średnia prędkość trasy wychodzi poniżej 20km/h, co zawsze podkreślamy na odprawach. Pokonanie trasy szybko absolutnie nie ma wpływu na wynik, gdyż priorytetem jest bezpieczeństwo zawodów.
Zespoły najczęściej składają się z 2-4 osób, które muszą wyznaczyć kierowcę, pilota, a osoby z tyłu muszą podczas jazdy również obserwować trasę i wypatrywać zagadek. Przed wyruszeniem w trasę dostają legendę do mapy oraz arkusz punktowy. Wygodą rajdów turystyczno nawigacyjnych jest wykorzystanie floty samochodowej firmy – choć oczywiście możemy taką flotę aut przygotować, jeśli klient takową nie dysponuje. Auta nie mają znaczenia – dla aut dostawczych też przygotujemy trasę z konkursami związanymi np. z zabezpieczeniem ładunku.
Bazą do pokonania takiej trasy jest tzw. itinerer – ciąg wskazówek (łatwych, trudnych, podchwytliwych) na którym zaznaczone są kolejne manewry i koordynaty. Na trasie zlokalizowane są różne zagadki, zadania, które wymagają współpracy całego zespołu. Ich stopień trudności zależy od organizatora i lokalizacji jak i tematyki danej imprezy.
Całość można wzbogacić elementami sportowymi lub motor sportowymi. Świetnym elementem uzupełniającym całą rajd turystyczny jest quiz na koniec, który może dotyczyć tematyki kongresu, nowego produktu lub działalności firmy, pierwszej pomocy lub być po prostu quizem wiedzy uczestników.
Gdańsk – rajd śladami powstania Solidarności
Wolsztyn – rajd śladami kolejnictwa oraz event związany z bezpieczeństwem na drogach
Wałbrzych – rajd śladami tajemnic Dolnego Śląska połączony z oglądaniem eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Ułęż / Kazimierz Dolny – rajd związany z tematyką produkcji wina połączony z rywalizacją sportową samochodami i szkoleniem z bezpiecznej jazdy
Modlin i okolice – rajd po okolicy Twierdzy Modlin połączony ze zwiedzaniem obiektu
Mszczonów – rajd związany z sadownictwem oraz nowymi rozwiązaniami w branży
Godz. pracy:
Copyright 2025 © PM Car & Event